O1 nie włącza się sprężarka klimatyzacji

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Kimson
    Classic
    • 2011
    • 3

    O1 nie włącza się sprężarka klimatyzacji

    Kolega kuty na 4 łapy!!!
    prosze daj jakąś dobra lekturę do tych nauk...J atez tak chcę... podpowiedz coś.
    Kolego a może orientujesz sie jaki rezystor założyc zamiast pompy Sair ( by komp błęda nie puszczał), oraz zaworka od tego badziewia...Ostatnio jak się załączył ten odkurzacz to ludzie uciekali jak poparzeni.Nie wspomne że nity puszcaja i sie rozłazi ta pompa.
    A punkcik poszedł na właściwe konto...
  • Z.Y.G.A
    Classic
    • 2010
    • 4

    #2
    O1 nie włącza się sprężarka klimatyzacji

    Witam

    Panowie mam nastepujący problem jakis rok temu był spuszczany gaz z chłodnicy klimy z mojej octavi 1.9 tdi ahf dzis podjechałem nabic klime po nabiciu okazało się że nie włacza się sprężarka mechnik podpioł na krótko i klima działa. Co może być przyczyną? dodam że mechanik powiedział że dochodzi za słabe napiecie na sprężarke.


    Dodam że to jest climatronic i przy włączeniu opcji auto wentylatory się nie właczaja tak samo jak na econ a jeżeli włącze bez auto i econ to wentylatory pracują.

    Komentarz

    • Le-Ce
      L&K
      • 2010
      • 1313
      • Octavia I (1U2)
      • AUM 1.8 20VT 150 KM

      #3
      Przekaźniki wentylatorów.
      Miałem tak:
      sprawdzony czynnik - ok,
      czujnik - próba sprawdzenia zokończona wymianą bezpiecznika,
      sprzęgiełko - podane na krótko napięcie, załączyło sprężarkę
      na godzinę przed wyjazdem na urlop skok na bunge, czyli podjazd pod sklep i błyskawiczny zakup bez prawa oddania części, czujnika - wymiana pod sklepem i zonk!
      ale dalej idę na całość! Wymontowany akumulator wykręcone śruby od przekaźników odłączenie, sprawdzenie numerów, zakup i montaż. Teraz pozostała chwila prawdy :!: :?:
      Akumulator na miejscu pstryk stacyjką i --- sprzęgło załączyło, wentylatory ruszyły, po trzech minutach miły chłodek płynący z nawiewów!!!! Decyzja, zakup, wymiana, godzina stracona i koszta operacji 140 czujnik i 130 przekaźniki. Do przejechania jak się okazało 4000 km! Opłaciło się!
      Moja ADELA

      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=58788

      i jej najlepszy wynik 15,75 l/ 100km

      Komentarz

      • tom.tom
        Rider
        • 2009
        • 296

        #4
        Jedź do do serwisu klimy. Podepnij się i sprawdź błędy climatronica i dowiesz sie co jest grane.

        W climatronicu taki objaw to najczęściej przyczyna:

        1. Zużyte / spalone sprzęgło kompresora - wymiana
        2. Zbyt duża ilość czynnika w obiegu - co powoduje zbyt duże ciśnienie w układzie - kompresor nie załączy się (nie daliście zbyt dużo czynnika ? maszyna nie była zepsuta czy coś ?)
        3. Pękniety, przeżarty jeden z przewodów klimy - gdzie cały czynnik uciaka (czasem w 1.9 TDI przeżarciu ulegaja ALUMINIOWE rury, nie te gumowe - napełniasz klimę i po godzinie juz nie ma czynnika) - kompresor nie załączy się
        4. Inny błąd climatronica - spalone silniczki, zablokowane kierownice powietrza - masa tego może być. Wywala błąd i dopóki nie naprawisz - kompresor się nie załączy. Akurat w VW diagnostyka jest tak zajeb...a że podłączasz się do wtyczki serwisowej i wszystkie błędy climatronica masz jak na dłoni
        Pozdrawiam tom_tom

        Komentarz

        • yunior81
          RS
          • 2010
          • 1657
          • Octavia I (1U2)
          • BFQ 1.6 MPI 102 KM

          #5
          http://www.tech-mot.com.pl/ zadzwoń na bank pomogą

          Komentarz

          Pracuję...